ZPOI: Sokolović 12., Mizdrak 14. u veleslalomu

Hrvatski paraolimpijci Dino Sokolović i Damir Mizdrak zauzeli su 12., odnosno 14. mjesto u veleslaloma na stazi Rosa Hutor na Zimskim paraolimpijskim igrama u Sočiju.

Sokoloviću, koji nastupa u konkurenciji sjedećih skijaša, ovo je bio četvrti nastup na ZPOI u Sočiju, te prvi plasman, nakon što u superveleslalomu, superkombinaciji i slalomu nije stigao do cilja. Sokolović je do 12. mjesta sigao sa 10.30 sekundi zaostatka za pobjednikom, Švicarcem Christophom Kunzom.

Srebro je osvojio Novozelanđanin Corey Peters, a broncu Austrijanac Roman Rabl. Mizdrak, koji nastupa u konkurenciji slijepih i slabovidnih skijaša, bio je 14. u svojoj kategoriji sa 1:12.58 minuta zaostatka za pobjednikom, Kanađaninom Macom Marcouxom. Srebro je osvojio Slovak Jakub Krako, a broncu Rus Valerij Redkozubov.

Mizdrak je u četvrtak u slalomu bio 11. i to se pokazalo kao najbolji plasman naših sportaša na ZPOI. (Hina)