ZOI: Nordijka Vedrana Malec 59. na 10 km

Hrvatska nordijka Vedrana Malec osvojila je 59. mjesto od 75 natjecateljica u utrci na 10 kilometara klasičnim stilom na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.

Malec je stazu Laura u blizini Krasnaje Poljane prošla za 33:42.3 minute zaostavši za pobjednicom Poljakinjom Justynom Kowalczyki pet minuta i 24 sekunde.

Poljakinji je ovo drugo olimpijsko zlato nakon što je prije četiri godine u Vancouveru pobijedila u utrci na 30 km klasično. Drugo mjesto s 18.4 sekunde zaostatka osvojila je Šveđanka Charlotte Kalla, dok je treća bila Norvežanka Therese Johaug s 28.3 sekunde zaostatka. Najveća favoritkinja za zlato, Norvežanka Marit Bjoergen bila je tek peta.

Hrvatskoj nordijki bio je ovo treći nastup u Sočiju. U utrci na 15km (7.5 klasično + 7.5 slobodnim stilom) zauzela je 59. mjesto, dok je u sprintu slobodnim stilom bila 61. (Hina)