ZOI: Dadić 60. na 15 km, drugo zlato za Colognu

Hrvatski nordijac, 20-godišnji Edi Dadić, zauzeo je 60. mjesto u utrci skijaša trkača na 15 kilometara klasičnim načinom na ZOI u Sočiju - on je za pobjednikom, Švicarcem Darijem Colognom zaostao 5:09.1 minuta.

Dadiću je ovo bio treći nastup i najbolji plasman na njegovim premijernim ZOI. U utrci na 30km bio je 65., dok je u sprintu slobodnim stilom zauzeo 69. mjesto.

Cologna je u utrci na 15km stigao do svog drugog zlata na ovim ZOI, bio je najbolji i u utrci na 30km. On je stazu Laura u blizini Krasnaje Poljane svladao za 38:29.7 minuta, dok su do srebra i bronce stigli Šveđani Johan Olsson i Daniel Richardsson sa 28.5 i 38.8 sekundi zaostatka.

Cologni je ovo treće olimpijsko zlato, prije četiri godine je bio najbolji u utrci na 15km slobodnim stilom. Favorit uoči početka utrke, Norvežanins Martin Johnsrud Sundby zauzeo je tek 13. mjesto sa 1:37.7 minuta iza Cologne. U utrci na 15km klasično sudjelovala su 92 natjecatelja. (Hina)