ZOI: Dadić 58. na 50 km, Rusima medalje

Hrvatski nordijac Edi Dadić osvojio je 58. mjesto od 64 natjecatelja u utrci na 50 kilometara klasičnim stilom na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.

Dadić je najtežu nordijsku disciplinu prošao za dva sata, dvije minute i 35 sekundi zaostavši više od 15 minuta za pobjednikom, Rusom Aleksandrom Legkovom.

Bio je to četvrti i posljednji Dadićev nastup u Sočiju. U dosadašnje tri utrke u kojima je sudjelovao bio je 60. u utrci na 15 km klasičnim stilom, 65. na 30 km (15km klasično + 15km slobodno) i 69. u sprintu slobodnim stilom.

Legkov je osvojio zlato u dramatičnoj završnici ispred dvojice sunarodnjaka Maksima Vjlegzanina i Ilije Černosova. Vjlegzanin je bio drugi sa 0,7 sekundi zaostatka što je druga najmanja razlika u povijesti ZOI u ovoj disciplini, dok je Černosov ima 0,8 sekundi sekunde zaostaka.

Prije četiri godine Šveđanin Petter Northug je slavio ispred Nijemca Axel Teichmanna sa 0,3 sekunde što je najmanje razlika u povijesti. (Hina, foto REUTERS)