Zico Waeytens osvojio Istru

Belgijanac Zico Waeytens naslijedio je Slovaka Petera Sagana i osvojio 50. izdanje medunarodne juniorske etapne biciklisticke utrke Kroz Istru, dok je reprezentacija Belgije naslijedila samu sebe medu osvajacima Kupa nacija. Epilog je to jubilarnog izdanja trodnevne biciklisticke utrke koja je pokrenuta prije tocno 60 godina. Drugo mjesto u poretku pripalo je još jednom Belgijancu, Timu Wellensu, trece Francuzu Arnaudu Demareu, viceprvaku svijeta u cestovnom biciklizmu. Demare je ujedno i pobjednik današnje trece etape koja je vožena od Rapca do Pule duljine 103 kilometra. Zelena majica najboljeg na brdskim ciljevima pripala je Latvijcu Tomsu Skujinsu, a bijelu, koju dodjeljuje naš list najboljem sprinteru, doma ce ponijeti Francuz Bryan Coquard. Najbolji hrvatski predstavnik na utrci bio je clan "Pule" Boris Legovic na 47. mjestu.

- Stvarno nisam mogao zahtijevati više od ove utrke. Pobijedio sam etapu s ciljem u Labinu, osvojio sam prvo mjesto u ukupnom poretku i priskrbili smo si Kup nacija kao reprezentacija. Bio sam i prošle godine na ovoj utrci u svojoj prvoj juniorskoj godini. Takoder smo osvojili Kup nacija, a u individualnom poretku bio sam 12. - kazao je nakon proglašenja Waytens.

Ukupni pobjednicima Kupa Nacija, Belgijancima pehar je predao na završnoj svecanosti Poljak Wojciech Walkiewicz, predsjednik Europske biciklisticke federacije.

Rezultati 3. etape (Rabac - Pula, 103 km): 1. Arnaud Demare (Francuska) 2:23.13, 2. Barry Markus (Nizozemska) +0.02, 3. Yauheni Patenka (Bjelorusija), 68. Boris Legovic 0.16, 69. Marko Barbir i. v., 75. Matijas Dovranic i. v., 117. Endi Širol 22.29, 124. Jurica Kneževic 24.58, 132. Jasmin Becirovic (svi Hrvatska) 25.20.

Konacni poredak: 1. Zico Waeytens 7:07.01, 2. Tim Wellens (oba Belgija) +0.08, 3. Demare 0.18, 47. Legovic 7.06, 63. Barbir 8.45, 104. Dovranic 32.06, 111. Širol 36.17, 128. Becirovic 56.31, 131. Jurica Kneževic 1:10.55.

Konacni ekipni poredak: 1. Belgija 21:22.33, 2. Francuska +1.09, 3. Nizozemska 1.27, 19. Hrvatska 28.25.

Slike:Array ( [0] => Array ( [name] => Array ( [0] => - GL361882.JPG ) [pos] => 1 [caption] => ) [1] => Array ( [name] => Array ( [0] => Toms Skujins, Zico Waeytens i Bryan Coquard ) [pos] => 1 [caption] => ) ) \n