Ženski nogomet: Hrvatska iznenadila Češku

Igračice Hrvatske su susret protiv favoritkinja, Češke, započele dosta sramežljivo, a na kraju mogu žaliti za pobjedom. Odmah na početku prilike su propustile Kalamiza i Joščak, uzvratile su Čehinje preko Zvelebinove i Martinkove. Najveću priliku Hrvatice imaju u 32. minuti kad se Kalamiza izborila za loptu, prevarila i vratarku gostiju, ali je nespretno zahvatila loptu koja je završila pokraj vratnice. U gužvi pred golom Hrvatske u 35. minuti najbolje se snalazi Cvernova koja loptu šalje u mrežu. Samo dvije minute kasnije brzom akcijom uzvraćaju igračice Hrvatske i s ruba kaznenog prostora Kalamiza matira vratarku Zvelebilovu. U nastavku susreta dosta otvorena igra s više prilika na objema stranama, no rezultat se do kraja nije mijenjao.

- I s bodom smo zadovoljne, ali poslije niza prilika nismo imale sreće da još poneki put zatresemo mrežu Čehinja. Bila je ovo prava uvertira za današnji susret protiv Slovenije u kojem moramo pokazati ovako dobru igru, ali i više hrabrosti u napadu, rekla je nakon susreta Katarina Kolar.

U Rovinjskom Selu Rusija je golom Tarenkove svladala Bosnu i Hercegovinu u 1. kolu skupine A.

Utakmica 1. kola skupine B: Hrvatska - Češka 1:1 (1:1). Igralište Valbruna. Gledatelja: 150. Sutkinja: Suzana Strpkova (Slovačka) - 7. Strijelci: 0:1 Cvernova (35'), 1:1 Kalamiza (37'). Žuti karton: Joščak (Hrvatska).

HRVATSKA: Bačić, Zlosa, Scurich, Moulton Hercigonja, Joščak (od 78. Šalek), Baban (od 68. Gaiser), Kolar (od 62. Šundov), Landeka (od 83. Valušek), Matić (od 89. Stipančević), Lojna (od 57. Bulut), Kalamiza.

ČEŠKA: Zvelebilova, Odehnalova, Sedlačkova (od 46. Malinova), Pincova, Bartonova (od 46. Danihelkova), Martinkova, Vonkova, Divišova, Cahvanova (od 46. Pivonkova), Vyštejnova, Cvernova. (I. RADETIĆ)