"Zeleno-žuti" ostali prvoligaši!

Nogometaši Istre 1961 ostali su prvoligaši. U uzvratnom kvalifikacijskom susretu za popunu Prve HNL svladali su na "Drosini" Šibenik boljim izvođenjem jedanaesteraca 6:5, nakon što je susret u regularnom dijelu završio identičnim rezultatom kao onaj na Šubićevcu u subotu, 1:1. Šibenčani su poveli golom Perice Šarea u 50. minuti, koji je Puljanima zabio i u Šibeniku, a samo minutu kasnije poravnao je Darko Mišić. Do kraja se rezultat više nije mijenjao, iako su "zeleno-žuti" imali nekoliko izrazitih prilika da sve odluče prije ruleta jedanaesteraca.

Pri izvođenju jedanaesteraca u četvrtoj seriji promašio je Đurić, da bi Brkić zaustavio udarac Alispahića. Bouhna je kao posljednji Istrin izvođač bio precizan, da bi Collins poslao loptu preko grede i ostavio "zeleno-žute" u Prvoj ligi.

Istra 1961 - Šibenik 6:5 - 11m

Uzvratni susret kvalifikacija za popunu Prve HNL: Istra 1961 - Šibenik 6:5 - 11m (1:1, 0:0). Gradski stadion "Aldo Drosina". Gledatelja: 3.470. Sudac: Fran Jović. Pomoćnici: Modrić i Krmar (svi Zagreb). Strijelci: 0:1 Šare (50'), 1:1 Mišić (51'). Jedanaesterci: 2:1 Zlomislić, 2:2 Plazonić, 3:2 Gržan, 3:3 Vukorepa, 4:3 Mihaljević, 4:4 Grković, Đurić - Nwolokor brani, Alispahić - Brkić brani, 5:4 Da Silva, 5:5 Barać, 6:5 Bouhna, Collins promašio. Žuti kartoni: Đurić, Gojković, Žižić (Istra 1961), Šare, Slavica, Alispahić (Šibenik).

ISTRA 1961: Brkić, Mišić (od 70. Da Silva), Gojković (od 90. Mihaljević), Žižić, Jurkić, Đurić, Zlomislić, Trojak (od 90. Pavlović), Repić, Gržan, Bouhna.

ŠIBENIK: Nwolokor, Bartulović, Vukorepa, Barać, Šare, Grković, Živković, Fuštin (od 76. Maleš), Alispahić, Collins, Slavica (od 63. Plazonić). (Ivica CEROVAC, snimio Milivoj MIJOŠEK)