Zbog nervoze prekinuta utakmica u Rovinju

DVOSTRUKI STRIJELAC - Goran Roce (D. MEMEDOVIĆ)

Rovinj – Istra 1961 1:7 (1:4), prekid u 86. minuti. Igralište Valbruna III. Gledatelja: 100. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Marin Živolić, Dorijano Marić (oba Rovinj). Strijelci: 0:1 Lucio (7'), 0:2 Solomon (10'), 0:3 Lucio (25'), 0:4 Collins (35'), 1:4 Maružin (43'), 1:5 Roce (49'), 1:6 Kelmendi (52'), 1:7 Roce (81').

ROVINJ (prvo poluvrijeme): Pavlić, Jozić, Hasanbegović, Moscarda, Baltić, Tanković, M. Pamić, Maružin, Perković, Ruba, A. Pamić. Drugo poluvrijeme: Denić, Vošten, Matošević, Špiranac, Bobić, Ćosić, Šiprak, Cvijetić, Ivanović, Božić.

ISTRA 1961 (prvo poluvrijeme): Iveša, Georgiev, Mitrevski, Bertoša, Miloš, Paracki, Stepčić, Lucio, Collins, Solomon, Gržan. Drugo poluvrijeme: Ivušić, Hadžić, Gojković, Jurkić, Kelmendi, Trojak, Prelčec, Puclin, Polić, Bouhna, Roce.

Žuti kartoni: Perković, Špiranac (Rovinj), Solomon, Hadžić (Istra 1961). Crveni kartoni: Špiranac (86'-udaranje, Rovinj), Hadžić (86'-udaranje, Istra 1961), Cvijetić (86'-prigovor, Rovinj).

Četiri minute prije kraja sudac Marin Vidulin prekinuo je prijateljsku utakmicu između Rovinja i Istre 1961 pri rezultatu 1:7, zbog toga što je domaćin na terenu ostao sa samo sedam igrača. Prije prekida, u 67. minuti zbog ozljede igru je napustio Jozić, tri minute kasnije ozlijedio se Bobić, a nakon crvenih kartona trener Peruško više nije imao igrača za zamjenu pa nije bilo uvjeta za nastavak susreta.

Iako su treneri Zoran Peruško (Rovinj) i Goran Tomić (Istra 1961) u dva poluvremena dali priliku svim igračima, više od igre imali su igrači pulskog prvoligaša. Već na početku igru je preuzela Istra 196 čiji su igrači dobrim kombinacijama osvajali teren i zadavali dosta muke domaćoj obrani. Ipak, prvu priliku u 2. minuti nije iskoristio Adrian Pamić na dodavanje Maružina, kad je neometano s 15 metara pucao preko gola. Kazna je uslijedila u 7. minuti kad je Solomon dobro zagrijao vratara Denića, a odbijenu loptu Lucio smjestio u mrežu. Šanse gostiju su se redale i već tri minute kasnije Solomon majstorijom povisuje rezultat. Potom Solomon dugom loptom pronalazi Lucija koji se na rubu 16-terca oslobađa čuvara i neobranjivo loptu šalje u mrežu. Rovinjski igrači koji su igrali bez brojeva na leđima, zbog čega je bilo teško pratiti susret, dosta su se trudili, ali ipak velika razlika u kvaliteti učinila je svoje. Grešku domaće obrane u 35. minuti kaznio je Colins, dok je počasni gol za Rovinj dvije minute prije odmora postigao Maružin, jedan od najboljih u domaćim redovima.

Druga postava Rovinja nije se mogla ravnopravno nositi s gostima iz Pule u nastavku, pa se isključivo igralo na polovini Rovinja, a gosti su brzim kombinacijama znalački tresli njihovu mrežu. U samoj završnici došlo je na trenutke i do preoštre igre i nervoze što je dovelo do prekida. (I. RADETIĆ)