Zamet – Pula 1981 74:60

Arhiva (D. ŠTIFANIĆ)

Košarkaši Pule 1981 upisali su prvi poraz u tekućoj sezoni A-2 lige – zapad. U četvrtom kolu Zamet je u svojoj dvorani slavio rezultatom 74:60, naplativši nerezonsku igru gostiju iz Pule koji su ogled u Rijeci odigrali u najboljoj maniri revolveraša s Divljeg zapada, potežući trice iz svih pozicija bez previše razmišljanja. Konačni učinak bio je katastrofalan, čak 35 pokušaja iza linije 6,75 metara od kojih su samo pet pogodila cilj te su domaći košarkaši prihvatili ponuđeno i, ni krivi ni dužni, upisali pobjedu.

Početak susreta sugerirao je sasvim drugi scenarij, jer prvih sedam napada domaćina nije rezultiralo košem, no Puljani to nisu uspjeli iskoristiti da se rezultatski odlijepe, već su nakon vodstva 4:0 krenuli sa streljanom. Bila je to voda na mlin košarkaša Zameta koji su već do kraja prve četvrtine poveli s pet koševa prednosti (18:13), na poluvremenu je bilo „plus 13“ (39:26), da bi se početkom treće dionice na krilima raspucanog Breulja Riječani odlijepili na 18 koševa prednosti. Tad su Puljani napokon počeli igrati, ali izostao je potpuni preokret kao na ogledu s Rovinježima. Šansa je postojala, jer se zahvaljujući agresivnoj igri Puljana u posljednjih deset minuta ušlo pri rezultatu 47:41, no uslijedilo je nekoliko brzopletih akcija gostiju, promašenih zicera i bodovi su ostali u Rijeci. (I. C.)

Utakmica 4. kola A-2  lige – zapad košarkaša: Zamet – Pula 1981 74:60 (18:13, 21:13, 8:15, 27:19). Dvorana Zamet. Gledatelja: 50. Suci: Šverko i Stanković (oba Rijeka).

ZAMET: Govorčin, A. Trbović 5 (2-2), Medvedec 6, Breulj 25 (2-3), Maruna 4 (2-2), Piškor, Vukić 14 (2-2), Prpić, Suman 2, Kovačević 5 (1-2), Selimović 5 (1-2), I. Trbović 8 (2-4).

PULA 1981: Sijamhodžić 2, Perdija 1 (1-2), Grašo 6 (1-2), Vinko, Đerman 22 (2-4), Kaić 5 (3-3), Gligorović 15 (3-4), Pavlović, Krizman 2, Konjević, Licul 7 (3-4).

Tri poena: Zamet 6 (Breulj 5, A. Trbović 1), Pula 1981 5 (Đerman 2, Gligorović 2, Grašo 1).