Zadrani prejaki za Puljane

U zaostalom dvoboju 4. kola Prve lige stolnotenisaca odigranom u maloj dvorani pulskog Doma sportova "Mate Parlov" momcad "Pule" poražena je od zadarskog "Donata" 0:4. Drugi je to ovosezonski poraz pulskih stolnotenisaca, koji uoci subotnjeg gostovanja u Dubrovniku kod "Libertasa" imaju polovican ucinak u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Premda su protiv zadarske momcadi osvojili tek pet setova, odnosno ostali i bez ijedne osvojene partije, Puljani su protiv favorita pružili svoj trenutni maksimum. Imali su i nekoliko neiskorištenih prilika koje su možda barem djelomicno mogle utjecati ako ne na konacan ishod, onda barem na drugaciji tijek dvoboja.

Naime, u prvoj partiji dvoboja Matej Mamut je protiv Tomislava Zubcica u prvom setu prokockao dvije set lopte (11:10, 12:11) i izgubio taj set na 12:14. Potom je dobio naredna dva i poveo s 2:1, no prekaljeni Zubcic se u cetvrtom i petom više nije dao iznenaditi. Slicno je poceo i mec izmedu Saše Stankovskog i Tomislava Kolareka; Stankovski je u prvom setu vodio 10:7, no nije uspio kapitalizirati tri set lopte za pocetno vodstvo, pa je Kolarek u drugom i trecem lakše završio posao.

U "fiksu" se raspleo i prvi set dvoboja Ivan Slavic - Jakov Krivic, koji je takoder otišao na stranu igraca gostujuce momcadi. Slavic se rezultatski vratio u igru u drugom, ali u trecem i cetvrtom više nije mogao parirati Krivicu. Najvecu šansu da pobijede u barem jednoj partiji Puljani su imali u igri parova, u kojoj su Slavic i Stankovski protiv Kolareka i Zubcica poveli s 2:0 u setovima, da bi potom potonuli u naredna tri u kojima su sve skupa osvojili 15 poena.

Pula - Donat 0:4,
rezultati: Mamut - Zubcic 2:3 (12:14, 11:2, 11:8, 8:11, 4:11), Stankovski - Kolarek 0:3 (11:13, 4:11, 7:11), Slavic - Krivic 1:3 (11:13, 11:9, 9:11, 5:11), Slavic, Stankovski - Kolarek, Zubcic 2:3 (11:6, 11:6, 5:11, 7:11, 3:11).