Zadar - Rockwool Pula 57:74

Košarkašice Rockwoola pobijedile Zadranke (D. MEMEDOVIĆ)

Utakmica 5. kola: Zadar - Rockwool Pula 57:74 (20:21, 14:19, 8:14, 15:20). Dvorana Višnjik III. Gledatelja: 100. Suci: Kardum (Šibenik), Mirčeta (Šibenik) i Raspović (Zadar).

ZADAR: Štrmelj 7 (3-4), Baždarić, M. Erslan, Marin 8 (1-2), Sikirić 10 (5-8), Nikpalj 8 (2-2), A. Erslan 11 (2-4), Milovac 2, Pavičić, Radovčić, Frakin, Marinović 11 (3-5).

ROCKWOOL PULA: Đukić, Pačkovski 18 (5-5), Bedalov 15 (3-3), Čičić 2 (2-2), Đikić 9 (2-2), Kekezović, Zubak 11 (3-5), Blažević 14 (1-5), Butković, Ramljak 5 (1-1).

Tri poena: Zadar 3/16 (Sikirić 1, A. Erslan 1, Marin 1), Rockwool Pula 3/9 (Pačkovski 1, Blažević 1, Đikić 1).

Košarkašice Rockwool Pule upisale su drugu uzastopnu pobjedu u sezoni, prvu na gostujućem parketu. Nakon prošlotjednih "plus 25" u Pattinaggiu protiv Splita, "rockwoolice" su bile uvjerljive u još jednom istarsko - dalmatinskom dvoboju, ceh su ovaj put platile Zadranke koje su u Višnjiku zamrznute na "minus 17". Ovom pobjedom Puljanke su skočile na šesto mjesto na ljestvici, s istim brojem bodova kao i trećeplasirani Medveščak.

Odlično su "rockwoolice" otvorile susret, povele 21:8 i onda neobjašnjivo stale. Umjesto da odmah na startu razriješe sve dileme oko pobjednika, gostujuće su košarkašice ušle u seriju pogrešaka, krivih dodavanja i nerezonskih šutova, što su iskoristile agresivne Zadranke da serijom 12:0 prvu četvrtinu okončaju s minimalnim zaostatkom (20:21).

Imale su domaće igračice početkom druge četvrtine i jedino vodstvo na susretu (23:22), a onda su Puljanke počele koristiti prednost u visini i koševima Bedalov i Zubak ponovno prešle u vodstvo. Na odmor se otišlo pri rezultatu 34:40, da bi u nastavku "rockwoolice" naplatile svoju širu klupu i nametnule ritam koje Zadranke nisu mogle pratiti. Dominirale su Puljanke u skoku, pretrčale domaće igračice i prednost je iz minute u minutu rasla sve do konačnih 57:74. (I. CEROVAC)