Vidovec Bios - Poreč 28:24

Tomislav Sladoljev, Poreč (J. PREKALJ)

Na svom prvom gostovanju u Vidovcu rukometaši Poreča prekinuli su pobjedničku seriju koja je trajala šest utakmica. Od njih je na kraju s najviših četiri gola prednosti bio bolji domaći Vidovec Bios, novak u Premijer ligi, koji je time potvrdio epitet jednog od najneugodnijih domaćina lige.

I bez ozlijeđenih Davida Miličevića i vratara Marija Cvitkovića, te s manjom minutažom prvog kružnog napadača Tea Čorića koji je ozlijedio zglob već u prvom kvartalu utakmice, bili su Porečani u igri najmanje za bod čak i za pobjedu sve do završnih deset minuta. Tada su imali zadnje vodstvo (22:21), a sedam minuta prije kraja zaostajali su svega dva gola (23:25). No, u završnih deset minuta u kojima su zabili sedam golova, Vidovčani su jednostavno bili učinkovitiji od porečkih rukometaša koji su previše griješili i u svega još dva navrata pogodili domaću mrežu.

Utakmica 19. kola Premijer lige: Vidovec Bios - Poreč 28:24 (13:14). Dvorana OŠ. Gledatelja 400. Suci: Vedran i Vanja Banović (oba Požega).

VIDOVEC BIOS: Balent (8+3), Grd (5), Dobovičnik, Peček 3, A. Melnjak 2, Jeftić 3, Svetec 1, Težak 9 (4), Vincek 1, M. Melnjak, Vidaček 5, Breljak, Lovrenčić, Turković, Mišković 1, Herman 3.

POREČ: Sladoljev (14+1), Krajinović, Popović, Ćosić, Mataija 5 (1), Čorić 2, Thoss 4, Vozila, Petrić 1, Rađaković, Lovrinović 4, Gruičić 1, Buvinić 5 (1), Čužić 2.

Sedmerci: Vidovec B. 5 (4), Poreč 5 (2). Isključenja: Vidovec B. 14, Poreč 10. (K. KLARIĆ)