Veslanje: Braća Sinković u finalu dvojaca na pariće

Hrvatski veslači Marin i Valent Sinković prvim su mjestom u svojoj polufinalnoj skupini izborili nastup u A finalu dvojaca na pariće u prvoj ovogodišnjoj regati Svjetskog kupa koja se održava u francuskom Aiguebeletteu.

Braća Sinković, inače članovi trofejnog hrvatskog četverca na pariće, u polufinalu su slavili s vremenom 6:11.22 minute, čime su za 2.78 sekundi bili brži od drugoplasirane azerbajdžanske posade.

Finale je na programu u nedjelju.

Marcela Milošević nije se uspjela plasirati u finale samica, ona je u svojoj polufinalnoj skupini zauzela peto mjesto, pa će se u nedjelju boriti za plasman od sedmog do 12. mjesta.

Četverac bez kormilara u sastavu Ante Janjić, Vjekoslav Kolobarić, Mario Vekić i David Šain bio je posljednji, šesti u repesažu, pa će u nedjelju veslati u finalu B. (Hina)