Veliki preokret Rudeša na Poljudu

U utakmici 15. kola Prve HNL Rudeš je senzacionalno pobijedio Hajduk na Poljudu sa 3-2 (0-2), dok je u drugom susretu dana Istra 1961 također kao gost svladala Cibaliju sa 4-1 (3-0).

Hajduk je očekivano krenuo u susret protiv Rudeša i nakon 20-ak minuta vodio sa 2-0 golovima Borje Lopeza (15) i Ohandze (21), no potom je splitski sastav propustio nekoliko izglednih situacija za povećanje prednosti i rješavanje susreta, a to mu se osvetilo u nastavku. Entrena je svojim prvim golom u 61. minuti smanjio na 2-1, a nakon što je Teklić u 67. promašio stopostotnu šansu za 3-1, uslijedila je kazna jer je Budimir u 69. izjednačio na 2-2. Do kraja dvoboja igralo se potpuno otvoreno, a na kraju je u takvoj igri do pobjedničkog pogotka stigao Rudeš, a svoj drugi gol Entrena je postigao u 88. minuti.

Rudeš je ostao posljednji, ali sada ima 11 bodova, odnosno dva manje od Istre 1961 i Cibalije, dok je Hajduk ostao četvrti sa 25 bodova, koliko ima i treća Rijeka koja ima utakmicu manje.

Istra 1961 je u Vinkovcima pitanje pobjednika riješila vrlo brzo, golovima Ofosua (5), Gotala (12) i Kitanovskog (23) već je nakon prve četvrtine susreta vodila sa 3-0. Gotal (52-11m) je svojim drugim golom povisio na 4-0 prije no što je Kordić (55) ublažio poraz Cibalije.

Ovom pobjedom Istra 1961 je dostigla Cibaliju na osmom mjestu, oba sastava imaju po 13 bodova.

Na vrhu je Dinamo sa 34 boda, dok drugi Osijek ima 27.

REZULTATI 15. KOLA,

Petak:

Inter - Osijek              3-1 (Dalić 31, Mazalović 45+2-11m, Rak 78 / Boban 80)

Subota:

Cibalia - Istra 1961         1-4 (Kordić 55 / Ofosu 5, Gotal 12, 52-11m, Kitarovski 23)

Hajduk - Rudeš              2-3 (Borja Lopez 15, Ohandza 21 / Entrena 61, 88, Budimir 69)