Velika pobjeda Porečana u Krasnodaru

Marko Buvinić, Poreč (M. MIJOŠEK)

Veliku pobjedu ostvarili su rukometaši Poreča u klupu Europske rukometne federacije u dalekom Krasnodaru gdje su pred tisuću gledatelja na kraju za četiri gola bili bolji od domaćina, čime su napravili lijepu zalihu i ogromni korak da u uzvratu koji se igra sljedeće nedjelje u Poreču potvrde prolaz u treće kolo.

Nije porečkim rukometašima zasmetao ni umor od dvadesetosatnog putovanja, niti ih je fascinirala dobro ispunjena dvorana Olimp, pa ni sam bogati SKIF Krasnodar. Već su na poluvremenu imali prednost od dva gola (14:12), a do kraja su je uspjeli poduplati (29:25). (M. P.)

Utakmica 2. kola EHF Kupa: SKIF Krasnodar - Poreč 25:29 (12:14). Dvorana Olimp. Gledatelja 1000. Suci. Csaba Kekes , Pal Kekes (Mađarska).

SKIF KRASNODAR: Bezenar 6, Salikov 5, Mirzoev 4, Emelijanenko 3, Starih 3, Samarskij 2, Drijapočko 1, Krivčikov 1, Dubov, Gabeov, Kaliničenko, Karlov, Koposov, Kuretkov, Saprijkin, Šeludko.

POREČ: Cvitković, Buvinić 10, Mataija 8, Galijot 4, Ćosić 2, Rađaković 2, Thoss 2, Gudić 1, Perhat, Petrić, Popović, Prelac, Sinožić.

Sedmerci: SKIF Krasnodar 3 (2), Poreč 4 (2). Isključenja: SKIF Krasnodar 8, Poreč 4 minute.