Vekic izborio OI

Hrvatski veslac Mario Vekic izborio je Olimpijske igre nakon što je na kvalifikacijama u švicarskom Luzernu osvojio drugo mjesto u finalu samca.

Vekicu je za plasman na OI u Londonu trebalo jedno od prva cetiri mjesta, a utrku je završio kao drugi s rezultatom 7:03.55 minuta.

Pobijedio je Belgijanac Tim Maeyens, s dvije i pol sekunde bržim vremenom od našeg veslaca, a vizu za London izvadili su još Poljak Michal Sloma i Danac Henrik Stephansen.

Uz Vekica, hrvatsko veslanje ce na OI-ju prestavljati i cetverac na parice, a na kvalifikacijama u Luzernu nisu uspjeli ženski dvojac Maja Anic i Sonja Kešerac, te cetverac bez kormilara u sastavu braca Branko i Marin Begovic, Marin Bogdan i Karlo Udovicic.