Varteks Di Caprio - Porec 38:30

Dvorana na Dravi. Gledatelja 300. Suci: Gubica (Petrijevci) i Miloševic (Osijek).

VARTEKS DC: Grd (20), Žitnjak, Marcec, Jeftic 3, Jagacic 7 (6), Žnidaric 1, Štimac 1, Brdar 2, Hud 3, Žganec, Prole 5, Knez 4, Da. Turkovic 2, Batinovic 6, Ledinski 1, Stepancic 3.

POREC: Carapina (3), Gracic, Krevatin (6), Thoss, Mataija 8 (1), Galijot 1, Coric, Lovrinovic 2, De. Turkovic 4, Radošic, Ivancev 1, Gudic 4, Radakovic 3, Prelac, Gruicic 3, Sever 4.

Sedmerci: Varteks DC 6 (6), Porec 2 (1). Iskljucenja: Varteks DC 6, Porec 6 minuta.

Rukometaši «Poreca» nisu uspjeli pružiti adekvatan otpor na gostovanju u Varaždinu «Varteks Di Capriju» koji je, doduše, kvalitetnija momcad, no gosti su mu ovom prigodom svojom igrom bez dovoljno žara pripomogli da dode do uvjerljive pobjede. Držali su se Porecani u utakmici tek na pocetku do zaostatka 4:5, a onda su Varaždinci jednostavno odletjeli na nedostižnu prednost koja se vec do poluvremena popela na devet golova. Sredinom nastavka su domacini imali i još viših «+ 12» (34:22), nakon cega je trener porecke momcadi Vladimir Brcic nezadovoljan pristupom svojih igraca izvukao iz igre udarnu postavu i poslao na parket pricuve koje su do kraja uspjele donekle ublažiti poraz.

Glavni problem u igri gostiju ovom je prigodom bila preslaba, mlaka obrana što se vidi i po krajnjih cak 38 primljenih golova. Pokušao je trener Brcic s 3-2-1 u prvom poluvremenu koje je u nastavku promijenio na 5-1, ali jednostavno «rupe» kroz koje je «curilo» ka vratima njegove momcadi nije uspio «zacepiti». Premda su ovom prigodom bili na pravoj «streljani» ni vratari «Poreca» nisu pružili pravu podršku svojoj momcadi.

Još jedan prošlosezonski prvotimac «Poreca» kojeg ove sezone više nema u sastavu momcadi pronašao je novi angažman. Tomislav Špehar je nakon pet godina provedenih medu Porecanima prešao u redove treceligaša «Gospica».

Slike:Array ( [0] => Array ( [name] => Array ( [0] => - GL362594.JPG [1] => CETIRI GOLA U PORAZU – Dean Turkovic, Porec ) [pos] => 1 [caption] =>