Valery Švigir srebrna na 50 ledno

Drugog dana natjecanja na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u sklopu medunarodnog mitinga Zlatni medvjed u 50-metarskom bazenu na zagrebackoj Šalati prvo odlicje na prvenstvu osvojili su predstavnici istarskih klubova.

U utrci na 50 metara ledno juniorka pulske Arene Valery Švigir osvojila je drugo mjesto u ukupnom poretku (29.77), a buduci da je najbrža bila Sanja Jovanovic (Primorje CO), srebro joj je pripalo i u poretku prvenstva Hrvatske. U A finalu plivala je i juniorka Pule Stefani Valkovic te zauzela peto mjesto (31.77). Valkovic je plivala i u B finalu utrke 100 m prsno i zauzela ukupno deseto, odnosno deveto mjesto (1:20.25) u konkurenciji domacih plivacica.

Arenina seniorka Katarina Turcinovic plivala je pak u A finalu utrke 50 slobodno koju je okoncala na sedmom mjestu, a u poretku PH-a kao šesta (27.63).

U muškoj konkurenciji na 50 m ledno mladi senior Arene Stefan Koroman je nastupom u B finalu i zauzeo ukupno 11, odnosno u poretku za nacionalno prvenstvo 10. mjesto (28.46). Koroman je plivao i u B finalu na 200 ledno te tu disciplinu okoncao kao 12. u ukupnom poretku i deveti u poretku nacionalnog prvenstva (2:17.16).

Kao 11. ukupno, odnosno deseta u poretku PH, završila je juniorka Arene Valentina Vrljic utrku na 200 slobodno (2:16.66), dok je Arenin mladi senior Dario Lackovic u istoj disciplini završio kao ukupno 14, tj. deseti u državi (1.59.85). Valentina Vrljic je plivala i 400 mješovito te zauzela ukupno sedmo, tj, šesto mjesto (5:37.30) u Hrvatskoj.

U nedjelju, završnog dana prvenstva, jutarnje kvalifikacije pocinju u 9, a finalne utrke od 17 sati. (M. VUKŠIC)