Val d'Isere: Kostelić 16. u slalomu

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je 16. mjesto na slalomu Svjetskog kupa u francuskom Val d'Isereu.

Kostelić je nakon prve vožnje na stazi Olympique de Bellevarde bio sedmi, no u drugoj je drastični pokvario plasman. S tek 25. vremenom druge utrke zauzeo je konačno 16. mjesto s 1.81 sekundi za pobjednikom Francuzom Alexisom Pinturaultom. Drugo mjesto zauzeo je Nijemac Felix Neureuther (+0.50), a treće Austrijanac Marcel Hirscher (+0.57), koji je vodio nakon prvog "laufa".

Drugi hrvatski predstavnik Dalibor Šamšal bio je 37. u prvoj vožnji pa se nije plasirao u drugu vožnju.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa i dalje vodi Norvežanin Aksel Lund Svindal (400) ispred Teda Ligetya (342) i Hirschera (280), dok je Kostelić s novih 15 bodova na 17. poziciji s ukupno 106 bodova. U poretku slaloma vodi Šveđanin Andre Myhrer (150) ispred Hirschera (140), dok je Kostelić 11. s 47 bodova.

Sutra se Val d'Isereu vozi veleslalom. (Hina)