Utrka po Kataloniji: Rodriguez 1., Kišerlovski 10.

Španjolski biciklist Joaquim Rodriguez (Katjuša) ukupni je pobjednik sedmodnevne Utrke po Kataloniji, a njegov sunarodnjak Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) zaostao je četiri sekunde, dok je hrvatski biciklist Robert Kišerlovski završio na 10. mjestu (+48 sekundi).

Joaquim Rodriguez je tako po drugi puta u karijeri osvojio Utrku po Kataloniji, prvi put je slavio 2010. godine. U današnjoj, posljednjoj etapi, koja je u dužini od 120 kilometara vožena ulicama Barcelone s ciljem na brdu Montjuic, slavio je Nizozemac Lieuwe Westra (Astana), a drugi je bio Nijemac Markus Burghardt (BMC Racing) sa zaostatkom od minute i 22 sekunde, koliko je imao i Francuz Thomas Voeckler na trećem mjestu.

Kišerlovski je u zadnjoj etapi zauzeo 19. poziciju, sa zaostatkom od 2 minute i 7 sekundi. U cilj je ušao zajedno s Rodriguezom, Contadorom i prošlogodišnjim osvajačem Tour de Francea Britancem Chrisom Froomeom. (Hina)