US Open: Đoković u finalu protiv Murraya

Srpski tenisač Novak Đoković izborio je finale posljednjeg Grand Slam turnira sezone US Opena pobjedom u polufinalu nad Španjolcem Davidom Ferrerom 2:6,6:1,6:4,6:2.

Taj dvoboj je biozbog nevremena prekinut u subotu kod rezultata 5:2 za Ferrera u prvom setu, a Španjolac je u nastavku dobio prvi gem i osvojio set. Ipak, Đoković u nastavku nije dopustio iznenađenje, dobio je uvjerljivo tri seta u kojima je Ferrer uzeo ukupno sedam gemova.

Đokovića u ponedjeljak u 22 sata čeka veliko finale s Britancem Andyem Murrayem, koji će imati i dan odmora više jer je ranije u subotu slavio protiv Čeha Tomaša Berdycha.

Đoković već treću godinu zaredom igra finale US Opena, koji je osvojio lani, a u ponedjeljak će se boriti za svoj šesti Grand Slam naslov. Murray još čeka svoj prvi naslov na najvećim turnirima jer dosad ima četiri finalna poraza, a protiv Đokovića ima negativan međusobni omjer 6:8.  (Hina)