US Open: Čilić u trećem kolu

Marin Čilić (Reuters)

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 3. kolo posljednjeg ovogodišnjeg Grand Slam turnira, US Opena u New Yorku. On je u susretu drugog kola svladao Nijemca Daniela Brandsa sa 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 7:5 nakon tri sata i 40 minuta igre.

Kao i u prvom kolu, Čilić je za pobjedu morao igrati pet setova, ali za razliku od dvoboja protiv Marinka Matoševića u kojem je okrenuo zaostatak od 0:2 u setovima, ovoga je puta on osvojio prva dva seta, da bi dopustio suparniku povratak u meč i na kraju u dramatičnoj završnici ipak slavio.

Bio je ovo treći međusobni susret Čilića i Brandsa ii treća pobjeda našeg igrača do koje je morao doći i na lakši način. O tome najbolje svjedoči iskorištenost break-lopti, Čilić je samo četiri od svoje 21 prilike pretvorio u break, dok je Brands iskoristio obje svoje šanse za oduzimanje servisa našem igraču.

U trećem kolu Čilić će igrati protiv odličnog Japanca Keija Nishikorija. (Hina)