Urugvaj: Na prvoligaškoj utakmici 17 crvenih kartona

Prvoligaški dvoboj 9. kola uruguvajskog nogometnog prvenstva između domaćeg Montevideo Wanderersa i Juventuda, koji je završio neodlučeno 3:3, ostat će zapamćen po tome što je sudac podijelio čak 17 crvenih kartona.

Kaos je nastao nakon što je označen kraj susreta, a onda je počela opća tučnjava igrača obaju klubova, pa je sudac Leodan Gonzalez pokazao crvene kartone osmorici igrača svake ekipe. Još u prvom poluvremenu, u 44. minuti, veznjak Wanderersa Diego de Souza dobio je crveni karton, je tako ukupno isključeno 17 igrača. Okidač nereda bio je nedosuđeni penal za Wandererse pred kraj utakmice, kada je srušen Gaston Rodriguez.

Osim tučnjave na terenu, neredi su izbili i na Parque Viera stadionu, a jedan navijač pogođen je kamenom u glavu. (Hina)