Umažanke korak bliže Prvoj ligi

Umažanke su na startu kvalifikacijskog turnira za ulazak u Prvu ligu upisale vrijednu pobjedu protiv suparnica iz Splita. Sam pocetak susreta pripao je neporaženoj ekipi drugoligaškog juga koja je tijekom prvih 20-tak minuta imala stalnu prednost, uglavnom od dva pogotka, a onda su zaredala izjednacenja rezultata. Od 12:12 pa sve do posljednjih sekundi redala su se izjednacenja a onda je Mirela Lulic Splicanka priskrbila minimalno vodstvo za nastavak. Drugu dionicu na najbolji moguci nacin odigrale su igracice trenera Vujica ponajprije u obrani, a ništa manje nisu bile ucinkovite u napadu. Plod takve igre jesu samo tri pogotka suparnica za 19 minuta igre dok su s druge strane Umažanke 14 puta zatresle mrežu suparnicke vratarke. Za istaknuti je da je u svom elementu nastavak utakmice odradila Andrea Pavic sa 17 obrana od cega tri sedmerca na pocetku drugog poluvremena. Gotovo je nevjerojatno da je u pet navrata pri izvodenju sedmeraca zadrhtala ruka suparnicama koje nisu uspjele pogoditi ni okvir vratiju. Desetak posljednjih minuta u žuto-plavom sastavu na parketu su se našle sve pricuvne snage odigravši solidno, dok su Splicanke uspjele tek neznatno ublažiti visoki poraz. Požrtvovna i nadasve borbena igra "lavica" donijela im je startni uspjeh koji je znacajan korak ka ostanku u društvu najboljih. Iako su prognoze sugerirale da ce Umažanke u prvom iskušenju imati najjaci ispit, one su ucinile ono u što su cvrsto vjerovale - potvrdile svoju kvalitetu.