Umažani izdržali tek poluvrijeme

Ivan Sever (M. MIJOŠEK)

Zaostala utakmica 3. kola: Nexe – Umag 28:22 (12:11). Sportska dvorana OŠ Kralja Tomislava. Gledatelja 600. Suci: Vanja i Vedran Banović (oba Požega).

NEXE: Juzbašić (9+0), Vešligaj, Gadža 2, Eter 2, Crnić 2, Mrđenović 2, Barišić Jamar 1, Tomas 1, Kružić, Jurjević 2, Sokolić, Nuić 1, Božić Pavletić 7, Sakić 4, Vegar 1, Herceg 3.

UMAG: Milinković (7+1), Burnić (1+0), Špelić (1+1), Buvinić, V. Ravnić 3, Sever 9 (4), Lovrić 1, Petričević 1, Bošnjak 3, Stapar 1, Horozović 2, Babić 2.

Sedmerci: Nexe 2 (0), Umag 4 (4). Isključenja: Nexe 6 minuta, Umag -.

Iznenađujuće snažan otpor pružila je umaška momčad domaćinima, posebice tijekom prvog poluvremena. Istina je da su Našičani u prvih deset minuta susreta uspjeli u dva navrata ostvariti prednost od dva gola, ali nakon toga uslijedila je neočekivana 4:1 serija Umažana za rezultatski obrat 6:5, u 17. minuti. Dva puta je siguran bio Sever iz sedmeraca, a golove su iz igre pridodali Lovrić i Bošnjak. Treba istaknuti da je u tom razdoblju vratar Milinković obranio sedmerac Eteru, ali i po dvije lopte Jurjevića i Kružića. Najučinkovitiji igrač domaćeg sastava Josip Božić Pavletić postiže svoj četvrti gol, izjednačujući omjer. Gostima novo vodstvo donosi Stapar, ali Sakić i Božić Pavletić domaćinima osiguravaju povratak na prednost od dva gola (9:7) u 22. minuti koja je tri minute kasnije po prvi puta iznosila "+3" (11:8). Ne pomišljaju na predaju "žuto-plavi" koji preko Severa (2) i Bošnjaka uspijevaju otići na odmor s minimalnim zaostatkom. (M. GAVRAN)