Umaški rukometaši u Premijer ligi

Kvalitetnom igrom u napadu kao i obrani Umažani su na riječkom parketu potvrdili članstvo u Premijer ligi. Kako se bližio kraj prvog poluvremena, precizni Bošnjak, T. Matošević, Ravnić i Stapar stvarali su rezultatski odmak u odnosu na suparnika. Svoj uobičajeni prilog takvom raspletu dali su i umaški vratari, ponajprije Elvedin Burnić sa sedam obrana.

Na odmor se otišlo s vrijednih šest pogodaka "viška", a u nastavku se takva razlika održavala cijelim tijekom druge dionice. Kapetan Sever te učinkoviti četverolist iz prvog dijela, uz odličnu igru u obrani, dali su pečat uspjehu umaške momčadi koja je utakmicu mirno privela kraju. Moglo je započeti slavlje Umažana koji su pobjedom na Kozali osigurali povratak u elitno društvo.

Utakmica zadnjeg, 26. kola Prve lige rukometaša: Kozala - Umag 29:35 (12:18). Sportska dvorana Dinka Lukarića na Kozali. Gledatelja 300. Suci: Barle i Vučić (oba Zagreb).

KOZALA: Čačan, Dunato 6, Jašarević, Glavaš, Sertić, M. Buneta 1, Briški 1, Vladika 1, Jelilčić, Matanović 11, Sorić (7+1), A. Tomić 1, F. Tomić 2, Stipčić, F. Buneta 4, Bećiri 2.

UMAG: Milinković (4), M. Matošević, Ravnić 8, Sever 6, Lovrić 2, Marić, Bošnjak 6, Dizdar 2, Jakupović, Stapar 5 (2), T. Matošević 6 (1), Modrušan (4), Badnjević, Vukotić, Burnić (15+1), Đukes.   Sedmerci: Kozala 1 (0), Umag 6 (3). Isključenja: Kozala 6 minuta, Umag 10 minuta. (M. GAVRAN)