Umag - Trešnjevka 24:27

(arhiva M. ANGELINI)

Odličan početak Umažanki koje su poslije 12 minuta imale čak pet pogodaka prednosti (6:1), da bi potom uslijedio pad u realizaciji, primjerenije rečeno ne baš odmjerenim udarcima domaće su igračice razbranile Janju Golubić i najavile ju kao junakinju dvoboja, što je ona u konačnici susreta i postala.

Nakon silnih promašaja u drugoj četvrtini i nedostatka sportske sreće, jer su u tom razdoblju Umažanke šest puta pogodile okvir vratiju, u drugoj minuti nastavka gošće su stigle do izjednačenja i potom prešle u vodstvo koje su uz nekoliko poravnanja držale sve do sredine poluvremena. Dvije minute kasnije imale čak "plus 3" (17:20, 47'), a u 50. i četiri gola prednosti (18:22). Izgledalo je da je sve gotovo, no tračak nade se ukazao u 54. minuti, ali iznova su domaće zapucale još nekoliko zicera, a Mihovilović s dva pogotka te Tomić potvrdile zasluženu pobjedu gošći.

Utakmica 3. kola: Umag - Trešnjevka 24:27 (11:9). Dvorana Stella Maris. Suci: Botinčan i Rupčić.

UMAG: Žuliček 3, Imamović, Rajić 2, Mataija 2, Vidović 3, Jajčević 10 (3), Martić, Jerković, Gašić 3, Špoljarić, Ćorković, Pavić (11+0), Maris, Tokić 1, Imamović.

TREŠNJEVKA: Jug (8+1), Zovko 5 (2), Mihovilović 3, Maruščec, Sabljak 6 (3), Gašparović, Tomić 5, Komljenović 2, Blažek 5, Kajfeš 1, Golubić (9+0), Stojanov.

Sedmerci: Umag 5 (3), Trešnjevka 5 (5). Isključenja: Umag 4, Trešnjevka 6 minuta. (M. GAVRAN)