Umag - Samobor 20:22

Pocetak utakmice bio je u skladu s priželjkivanjima domace ekipe, tako da je prvih 15-ak minuta igrom i rezultatski bilo u najboljem redu - 7:2. U tom razdoblju sve je štimalo u žuto-plavim redovima, i pet pogodaka prednosti bilo je plod sadržajne i raznovrsne igre za koju gošce nisu imale rješenja.

Od tada, tocnije od 17. minute (7:2), gošce zapocinju svoju misiju u smanjivanju rezultata, pa kako se bližio kraj prvog poluvremena njihov zaostatak je bivao sve manji. U tom dijelu susreta znacajnu ulogu je odigrala Ivana Lovric, uz Marinu Bazzeo te izuzetno raspoloženu Teu Golubic, smanjile su zaostatak na samo dva pogotka.

Da tu nije bio kraj njihovih stremljenja potvrduje nastavak susreta kad su serijom od 4:0 nacinile potpuni preokret za puno osjetnije vodstvo od dva pogotka (10:12 - 36'). Prvi pogodak, a ujedno i jedini u 15 minuta drugog poluvremena (Rajic) postigle su domace igracice što je bilo nedostatno za nade u povoljniji ishod u samoj završnici susreta.

Gošce su odmakle na cetiri, odnosno pet pogodaka i takav odmak držale sve do 53. minute (15:20), ponajprije zahvaljujuci ubojitom dvojcu Lovric - Golubic. Posljednja nada Umažanki je bilo smanjenje na 17:20 pet minuta prije kraja, no tada je izuzetno sigurna vratarka Radovanic zaustavila nekoliko lopti uz obranjeni sedmerac i tako uskratila radost domacim rukometašica, odnosno donijela veselje svojoj ekipi.

Sportska dvorana Stella Maris. Gledatelja: 500. Sutkinje: Irena Pahor i Sanja Trbovic (obje Rijeka).

UMAG: Lekšan, Žulicek, Baksa-Markovec 3, Vojic, Rajic 3, Mataija 2, Vidovic, Jajcevic 4 (2), Martic, Pandža (2+0), Gašic 1, Špoljaric, Corkovic, Pavic (11 +0), Maras, Boškovic 7 (3).

SAMOBOR: Kuhar, Golubic 10 (4), Džepina, Balaško, Matijašcic, Štrkalj, Plazina 1, Mandic, Tomic, Šilobud, Kuhmic-Husak 1, Kozlevec, Radovanic (11 + 0), Dumic, Lovric 7, Bazzeo 3 (1).

Sedmerci: Umag 8 (5), Samobor 8 (5). Iskljucenja: Umag 16, Samobor 18 minuta. (M. GAVRAN)