Umag - Podravka Vegeta 16:41

Nakon subotnje utakmice domace rukometašice susret protiv Podravke Vegete nisu mogle zapoceti nikako drugacije nego jednako hrabro kao i protiv Samoborki, s tom razlikom što im je ovaj put u nekoliko navrata uistinu zadrhtala ruka, ponajprije u prvih deset minuta.

Uz odlicne obrane Ivane Jelcic, domace su rukometašice u tom razdoblju cak cetiri puta pogodile okvir gola tako da su prvi pogodak postigle u šestoj, a drugi tek u 12. minuti. Gošce su prvih dvadesetak minuta izborile osjetnu prednost, treba istaknuti da su to ucinile s udarnom postavom i uglavnom imale prednost od 10-11 pogodaka, koja je do odlaska na odmor uvecana na "plus" 15.

Nastavak susreta gošce su zapocele s gotovo istim sastavom uz vratarku Žderic, koja je s gotovo jednakom ucinkovitošcu slijedila svoju prethodnicu i u 20-ak minuta zabilježila impozantan niz obrana od cega cak i jedan sedmerac. Kada se zbroje sve obrane Podravkinih vratarki (27) te podatak da su Umažanke tijekom susreta jedanaest puta pogodile okvir vrata, rezultat je više nego solidan.

S druge strane, u prvom poluvremenu domace cuvarice mreže (Lekšanj, Pandža) imale su tek dvije obrane, a u nastavku je Andrea Pavic u nekoliko navrata zaustavljala nalete ubojitih gošci.

Sportska dvorana Stella Maris. Gledatelja 250. Suci: Ivica Botincan, Dario Rupcic (oba Rijeka).

UMAG: Lekšanj, Pandža (2+0), Žulicek, Baksa-Markovec 3 (1), Vojic 1, Rajic, Mataija 2 (1), Vidovic 1, Jajcevic 1 (1), Martic, Gašic 2, Špoljaric, Corkovic 1, Maras 2, Boškovic 3 (1), Pavic (7+0).

PODRAVKA VEGETA: Žderic (11+1), Covic 2, Kožnjak 6 (1), Pongrac 1, Petkovic 2, Gace 3, Damnjanovic 2, Milanovic-Litre 5, Dragišic 2, Vidak, Havic 2, Tatari 3, Horvat 7 (1), Pušic-Koroljevic 6, Kapitanovic (5+0), Jelcic (11+0).Sedmerci: Umag 6 (4), Podravka Vegeta 3 (3).

Iskljucenja: Umag 4, Podravka Vegeta 4 minute. (M. GAVRAN)