Umag - Osijek CO 38:24

Na najljepši moguci nacin domace su se rukometašice predstavile svojoj vjernoj publici. Pokazale su neku novu kvalitetu u svojoj igri cije kreatorice su bile mlada reprezentativka Ana Rajic i nadahnuta Tena Mataija.

Oku ugodno bilo je vidjeti na koji nacin su proigravale svoje suigracice, poslije cega je slijedila ucinkovitost protiv suparnicke obrane. Inace žuto - plave su pocele furiozno, vodstvo od 2:0 u prvoj minuti a u daljnjem tijeku su isto povecavale do 8 :3, poslije 8. minuta susreta.

Najvecu prednost ispisale su 17. minuti (14:5) poslije uistinu raznovrsne igre za koju gošce nisu imale rješenja. Pridodamo li tome poslovicno pouzdanu vratarku Pavic koja je nanizala 10 obrana, gošce mogu biti zadovoljne zaostatkom nakon odigranog prvog poluvremena.

Ništa novoga nije donio nastavak utakmice u kojim su podjednako tako dominirale domace igracice održavajuci rezultatsku prednost do cak "+15" nakon 52. minute igre. Treba reci da je trener Rajic koristio sve raspoložive snage od kojih su one pricuvne dobile zapaženu minutažu i na svrhovit nacin opravdale povjerenje strucnog stožera.

Iako s mladim snagama, Umažanke su na kraju slavile visoku i uvjerljivu pobjedu protiv solidnih Osjecanki koje su u svojim redovima imale raspoloženi cetverolist pocevši od vratarke Bandalo preko organizatorice igre Jelene Franic te igracica zaduženih za realizaciju (Crnjac, Bednjanec).

Sportska dvorana Stella Maris. Gledatelja: 500. Sutkinje: Irena Pahor, Sanja Trbovic (obje Rijeka).

UMAG: Lekšan (4+0), Zulicek 2, Jadrijevic 8 (4), Vojic, Rajic 4 (1), Mataija 4 (1), Bebic 4, Martic, Baksa - Markovec 6, Stilinovic (10+0), Šimicic 4, Špoljaric, Corkovic 1, Pavic (10+0), Cehic, Boškovic 5 (1).

OSIJEK CO: Bandalo (14+1), Bošnjak, Krajnovic 1 (1), Franic 5 (1), M. Smoljo 1, N. Smoljo, Miškic 3, Jularic, Paštar, Babic, Crnjac 7, Milic - Gregoran 1, Meškovic (4+0), Bednjanec 6. Sedmerci: Umag 9 (8), Osijek CO 2 (2). Iskljucenja: Umag 12., Osijek 6. minuta.