Umag - Moslavina 33:18

(M. MIJOŠEK)

Ništa neočekivano nije se dogodilo, tako da su domaćini protiv pomlađenih Kutinjana bez većeg napora upisali nove bodove. Od sredine nastavka kad su Umažani imali "plus 13" na parket ulaze pričuvne snage s vratarom Burnićem.

Osim što su u dva navrata gosti vodili na samom početku, u prvih pet minuta (2:3) slijedi serija "plavo-žutih" i rezultatski obrat za prednost od 6:3. Za deset idućih minuta domaći su uz odlične obrane Diega Modrušana te golove ponajprije Gadže i Pahanića udvostručili vodstvo 10:5. Solidni rezultatski odmak domaća momčad ostvarila je do odlaska na odmor, u čemu je znakovit i učinak umaškog čuvara mreže Modrušana koji je u tom razdoblju imao deset odličnih reakcija.

Drugo poluvrijeme bilo je po mnogočemu slično prvom, štoviše gosti su teže dolazili do pogotka, dok su domaćini bili podjednako efikasni. Kako je nestala svaka neizvjesnost oko toga kome će pripasti bodovi, bilo je samo pitanje s koliko će razlike "plavo-žuti" pobijediti. Tko zna kakav bi rezultat bio u konačnici susreta da od sredine druge dionice Umažani nisu zaigrali s pričuvama, odnosno mladim igračima. (M. GAVRAN)

Utakmica 18. kola Premijer lige rukometaša: Umag - Moslavina 33:18 (16:10). Dvorana OŠ Marija i Lina. Gledatelja 150. Suci: Bernobić i Kalčić (oba Rijeka).

UMAG: Milinković, Modrušan (13+0), Burnić (6+0), Ravnić, Gadža 5, Lovrić, Vučko 2, Bošnjak 2, Jerković 3, Stapar 3, Vukotić, Pahanić 8 (2), Beliga 3, Marić, Merhar 4, Jotić 3.

MOSLAVINA: Kristić (7+0), Slakoper (3+0), Sruk 2, Pleše 2, Lozina, Horvat 2, Podvalej 2, Friš, Kligl 3, Klašnja, Orić 1, L. Crnojević 4, Prša 2, Mihalke.