Umag - Lokomotiva 21:30

Sve do 28. minute igracice Adrijane Prosenjak uspijevale su suparnicama uskratiti postizanje pogodaka, odnosno obraniti se, a u napadu biti ucinkovite zadržavajuci minimalnu prednost (12:11), da bi gošce u dvije posljednje minute prvoga dijela iznova došle do prednosti od jednog pogotka za nastavak utakmice.

Sedam prvih minuta druge dionice bilo je u znaku "lokosica" koje su serijom pogodaka Nataše Jankovic i uz cetiri obrane vratarke Dubravke Bukovina ostvarile najvecu prednost od cetiri pogotka - 12:16.

Ponovno su Umažanke sredile svoje redove nakon nekoliko pogrešaka u "praznim napadima" da bi smanjivale taj zaostatak, no tada je ponestalo svježine što koristi trener gošci za brojne izmjene koje su se pokazale dobitnom kombinacijom, tako da je Lokomotivina prednost iznosila 7-8 pogodaka kako se bližio kraj susreta.

Uz obrambeni ucinak vratarke Bukovina te solidnu igru u obrani u nastavku, teško su Umažanke mogle do povoljnijeg rezultata u susretu u koji su uložile sve umijece i snagu što je u konacnici i solidan ishod za domacu ekipu.

Utakmica 24. kola Prve lige rukometašica. Dvorana Stella maris. Gledatelja 250. Suci: Lipošcak i Pavkovic (oba Ogulin).

UMAG: Kaštelan, Žulicek 4, Rajic 2, Mataija 2, Vidovic 4, Jajcevic 4, Martic, Jerkovic, Špoljaric 1, Corkovic 3 (3), Pavic (11+1), Maras, Tokic 1, Juricic.

LOKOMOTIVA: Biloglav (2+0), Smiljanic 2, Krsnik 1, Ježic 4, Jankovic 7, Bušic 2, I. Milic 1, Milanovic-Litre 1, Bašic 2, M. Milic 5, Poljak 5 (3), Bukovina (15+0).Sedmerci: Umag 4 (3), Lokomotiva 4 (3). Iskljucenja: Umag 4, Lokomotiva 6 minuta. (M. GAVRAN)