Ukrajina: Šahtaru naslov, Eduardo strijelac

Nogometaši Šahtara iz Donjecka osigurali su deveti naslov prvaka Ukrajine, a peti zaredom kolo prije kraja prvenstva 3-1 (2-1) pobjedom na gostovanju kod Zarje u Lugansku u 29. kolu, a strijelac posljednjeg gola na utakmici bio je hrvatski reprezentativni napadač Eduardo Alves da Silva.

Šahtar kolo prije kraja prvenstva ima 62 boda, devet više uz utakmicu više od drugog Dnipra iz Dnipropetrovska.

Gosti iz Donjecka poveli su sa 2-0 golovima Luiza Adriana (16-11m, 29), za domaće je smanjio Ljubenović (45+4), no Eduardo (90+2) je u završnici dvoboja potvrdio pobjedu Šahtara.

Eduardu, koji je u igru ušao u 70. minuti, ovo je deveti prvenstveni pogodak sezone.

Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za Šahtar. (Hina)