U finalu Atletico i Athletic

Nogometaši Atletico Madrida i Athletic Bilbaa izborili su plasman u finale Europske lige koje ce se 9. svibnja igrati u Bukureštu.

Atletico je u uzvratnom susretu polufinala na gostovanju pobijedio Valenciju 1:0 i tako potvrdio uvjerljivih 4:2 iz prve utakmice igrane u Madridu. Pogodak odluke zabio je Adrian Lopez u 60. minuti utakmice. Gosti su od 80. minute igrali bez iskljucenog Tiaga Motte, no Valencia nije iskoristila igraca više.

U drugom susretu Athletic je u Bilbau pobijedio Sporting 3:1 i nadoknadio gol zaostatka iz prve utakmice u Lisabonu u kojoj je Sporting slavio 2:1. Golove za baskijsku momcad zabili su Susaeta (17), Gomez (45) i Llorente (88), a za goste Van Wolfswinkel (43)

Valencia - Atletico Madrid 0:1
Valencia. Stadion Mestalla - 54.960 gledatelja; Sudac: Damir Skomina (Slovenija) Strijelac: 0:1 Adrian Lopez (60). Crveni karton: Thiago (Atl,79)
VALENCIA
: Diego Alves - Rami, Barragan, Jordi Alba, Ricardo Costa - Canales (Matthieu, 59), Parejo (Costa, 65) - Feghouli, Jonas (Aduriz, 57), Albelda - Soldado
ATLETICO MADRID
: Courtois - Filipe Luis, Alvaro Dominguez, Miranda, Suarez (Gabi, 46) - Turan (Salvio 74), Tiago - Adrian Lopez, Diego (Koke, 84), Juanfran - Falcao

Athletic Bilbao - Sporting 3:1
Bilbao
. Stadion San Mames - 40.000 gledatelja; Sudac: Martin Atkinson (Eng) Strijelci: 1:0 Susaeta (17), 1:1 Van Wolfswinkel (43), 2:1 Gomez (45), 3:1 Llorente (88). Žuti kartoni: Amorebeita, Gomez / Van Wolfswinkel, Carrico, Xandao