U-21, kvalifikacije za EP: Gruzija - Hrvatska 2-2

U susretu skupine 6 kvalifikacija za Europsko prvenstvo nogometaša do 21 godine, koje će se sljedeće godine održati u Poljskoj, u utorak je Hrvatska u gostima kod Gruzije odigrala 2-2.

Gruzija je povela već u 2. minuti, a strijelac je bio Papunašvili. Nakon početnog šoka uslijedilo je pritisak Hrvatske koji je urodio plodom pred kraj prvog poluvremena.  Antonio Milić i Nikola Vlašić su duplim pasom izigrali obranu domaćina, a napadač talijanskog Udinesea Stipe Perica u 43. minuti sa deset metara zabija za 1-1.

U 45. minuti Ante Ćorić je imao stopostotnu priliku, sam je izašao pred vratara, ali je pucao točno u njega.

Gruzijci su nas ponovno šokirali na startu drugog poluvremena, kada je u 50. minuti Kačarava pogodio za 2-1.

No, u 61. minuti Hrvatska je opet izjednačila. Marko Rog izveo je korner, a strijelac ponovno Stipe Perica. U posljednjih 15 minuta Hrvatska je imala još tri gol-šanse, ali ih nije iskoristila. U 79. minuti neprecizan je bio Josip Brekalo, u 85. Milić, a u 87. je promašio Rog.

Dan ranije Švedska i Španjolska su odigrale 1-1, pa je Hrvatska ostala na prvom mjestu sa 20 bodova, druga Švedska ima 18, a treća Španjolska 17.

Naši mladi nogometaši će posljednju utakmicu za plasman na EP igrati 10. listopada u Trelleborgu protiv Švedske. Švedska će četiri dana prije susreta protiv Hrvatske gostovati u Estoniji, dok mlade Španjolce očekuju još gostovanje u San Marinu 5. listopada i domaća utakmica protiv Estonije 10. listopada.

Plasman na EP izborit će svih devet pobjednika skupina, dok će četiri najbolje drugoplasirane u dodatne kvalifikacije za preostala dva mjesta.