U-21: Brozović "izbušio" Švicarce

Marcelo Brozović (N. DUGI/CROPIX)

Osnažena hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine starosti svladala je u Luganu reprezentaciju Švicarske u kvalifikacijama za odlazak na prvenstvo Europe, koje će se u lipnju 2015. godine održati u Češkoj. Igor Štimac je za ovu utakmicu Niki Kovaču ustupio Matea Kovačića, Šimu Vrsaljka i Igora Bubnjića.

Stigli su tako do četvrte pobjede u isto toliko kvalifikacijskih susreta i to na terenu glavnog konkurenta za osvajanje prvog mjesta u skupini 5, a usto svoju mrežu očuvali netaknutom i nakon 360 minuta "žive" igre. Poslali su novom pobjedom izabranici Nike Kovača pravi poziv istarskim ljubiteljima nogometa da ih dođu podržati na sljedeća dva kvalifikacijska ogleda koja će odraditi na "Drosini", 14. studenog opet protiv Švicarske i četiri dana kasnije protiv Latvije.

Junak ove pobjede bio je kapetan hrvatske reprezentacije Marcelo Brozović, strijelac oba pogotka, prvog iz slobodnog udarca s 20-ak metara u 38. minuti, a drugog kad je u 76. minuti okrunio odličnu akciju Šituma i Bručića.

Utakmica skupine 5 kvalifikacija za EP (U-21): Švicarska - Hrvatska 0:2 (0:1). Cornaredo Stadium. Sudac: Carlos Del Cerro. Pomoćnici: Alonso i Alvarez Canton (svi Španjolska). Strijelac: 0:1 Brozović (38'), 0:2 Brozović (76'). Žuti kartoni: Ajeti (Švicarska).

ŠVICARSKA: Spiegel, Benito, Lacroix, Ajeti, Widmer, Jevtic (od 74. Brahimi), Martinelli, Buff (od 88. Veloso), Khelifi (od 64. Frey), Freuler, Ben Khalifa.

HRVATSKA: Zelenika, Vrsaljko, Datković, Gorupec, Bubnjić, Radošević, Šitum, Brozović (od 90. Miličević), Močinić, Kovačić (od 70. Mrzljak), Rebić (od 46. Bručić). (I. CEROVAC)