Tučnjava na utakmici rukometaša Umaga i Matulja

Krenuo u zaštitu suigrača - Renato Dizdar, Umag (M. MIJOŠEK)

Neprimjerenu sliku gledali smo u samoj završnici regionalnog derbija 21. kola Prve lige rukometaša između Umaga i Matulja, za koju uistinu nije bilo pravog razloga. Naime, minutu i pol prije kraja utakmice pri rezultatu 23:20, domaćini su na parketu imali tri igrača manje, što su gosti shvatili kao priliku za povoljniji ishod. Uslijedila je neshvatljiva reakcija Mudrića koji je na sredini terena hrvački nasrnuo na mladog Beligu i srušio ga na parket. Na to je uslijedila reakcija Dizdara koji je stao u zaštitu svog suigrača, da bi se u trenutku stvorilo "klupko" igrača u kojemu se nije znalo tko se s kim želi obračunati.

To je navlačenje potrajalo dvije, tri minute, nakon čega je uslijedilo "vijećanje" službenog osoblja tko je zaslužio odlazak na prijevremeno tuširanje. Crvene kartone su dobili Mudrić i Dizdar, a po dvije minute isključenja T. Matošević i A. Jelušić.

Nakon 17-minutnog prekida uslijedio je nastavak susreta, igranje preostalih minutu i 29 sekundi. (M. GAVRAN)