Tjedan kretanja: Dječja utrka u Šijanskoj šumi

(N. LAZAREVIĆ)

Europski tjedan kretanja obilježen je danas u Šijanskoj šumi aktivnostima na otvorenom, a jedna od njih bila je dječja atletska utrka na 200 metara za predškolski i 500 metara za školski uzrast, za učenike od prvog do trećeg razreda. Sudjelovalo je ukupno 25-ero djece.

U kategoriji djevojčica predškolskog uzrasta prvo i drugo mjesto osvojile su Petra Černjul i Paola Kliman. Prva tri mjesta među dječacima osvojili su Ivor Jurcan, Matija Šajatović i Roko Drmić. Najbrže tri djevojčice školskog uzrasta bile su Alice Kleva, Vanesa Vitasović i Chiara Giachin, a dječaci Antun Pavlović, Tomislav Šimac i Ivan Drmić.

Najbolji u utrkama nagrađeni su medaljama. Nakon dječje natjecateljske utrke, održana je utrka za odrasle u kojoj je sudjelovalo 40-ak rekreativaca. Organizatori utrka su Služba za rekreaciju RSD-a Uljanik i Atletski klub Medulin. (P. L.)