Tina Maze najbolja skijašica svijeta 2013. godine

Slovenska skijašica, pobjednica Svjetskog kupa, Tina Maze izabrana je za najbolju skijašicu svijeta u 2013. godini u izboru novinara koji prate alpsko skijanje.

Tridesetogodišnjoj Maze je tako pripao Trofej Serge Lang, tradicionalna nagrada nazvanu po osnivaču Svjetskog kupa u alpskom skijanju.

Slovenska skijašica je prošle sezone osvojila prvi Veliki kristalni globus u karijeri, pobijedivši u 11 utrka i osvojivši rekordnih 2.414 bodova. Maze je osvojila i dva mala Kristalna globusa - u superveleslalomu i u veleslalomu - kao i zlatnu medalju u superveleslalomu na svjetskom prvenstvu u Schladmingu u veljači.

Slovenka je postala 14. skijašica kojoj je pripalo ovo priznanje i prva poslije Amerikanke Lindsey Vonn koja ga je osvojila 2009. godine. Ukupni pobjednik Svetskog kupa u muškoj konkurenciji Austrijanac Marcel Hirscher osvojio je ovu nagradu prošle godine. (Hina/STA)