WTA Auckland: Poraz Ane Konjuh

Mlada hrvatska tenisačica Ana Konjuh završila je svoj prvi WTA nastup u karijeri porazom u 2. kolu turnira u novozelandskom Aucklandu od 70. igračice svijeta Amerikanke Lauren Davis u tri seta 2-6, 6-2, 6-2.

Šest dana nakon što je napunila 16 godina i dva dana nakon senzacionalne pobjede nad prvom nositeljicom i 14. igračicom svijeta Talijankom Robertom Vinci, Konjuh je doživjela i prvi poraz.

Dubrovkinja je sjajno počela meč, dobila prvi set 6-2, a onda se njezina igra raspala u drugom setu. U odlučujućem, trećem setu ključan je bio Anin gubitak servisa kod 1-2, nakon čega je iskusnija Amerikanka lako završila meč. Konjuh je u ovom dvoboju koji je trajao točno dva sata imala 8 as-servisa, ali i pet dvostrukih pogrešaka.

Ana Konjuh je 259. tenisačica svijeta koja je za nastup u Aucklandu dobila pozivnicu organizatora, a prošle je godine osvojila juniorski Australian Open i US Open te je velika nada hrvatskog tenisa. (Hina)