Superliga stolnotenisačica: Tis - Pula 0:4

Susret je otvorila najmlađa u pulskim redovima Dorina Srebrnjak (D. ŠTIFANIĆ)

Tis - Pula 0:4, rezultati: Steljić - Srebrnjak 2:3 (6:11, 11:3, 6:11, 11:6, 7:11), Šikoronja - Pervan 1:3 (8:11, 6:11, 11:4, 11:13), Magličić - Janković 1:3 (13:11, 8:11, 6:11, 7:11), Steljić/ Magličić - Pervan/ Janković 1:3 (11:6, 12:14, 6:11, 5:11).

Stolnotenisačice Pule svladale su 4:0 na gostovanju zagrebački Tis u zaostalom susretu 9. kola Superlige.

Bila je to četvrta ovosezonska pobjeda Puljanki s kojom će "prezimiti" na petoj poziciji, s istim brojem bodova kao i Varaždinke. S obzirom da se iza njih nalazi trojac među kojima je i Tis, a koji je upisao jednu pobjedu manje, ovaj trijumf ostvaren protiv direktnog konkurenta ima dvostruku vrijednost u slučaju da se Puljanke u završnici sezone nađu u borbi za ostanak.

Susret protiv Tisa otvorila je najmlađa u pulskim redovima Dorina Srebrnjak koja je u pet setova svladala Natašu Steljić i onda je sve bilo puno lakše za gošće.

Dina Pervan je nakon dva dobivena seta protiv iskusne Mirele Šikoronja malo izgubila koncentraciju u trećem, ali se na vrijeme vratila da Puljankama donese drugi bod. Ljiljana Janković je izgubila prvi set protiv Mateje Magličić premda je vodila 8:1, no taj si luksuz nije priuštila u sljedeća tri, dok su Pervan i Janković izgubile prvi set u igri parova, potom "iščupale" drugi, nakon čega su susret mirno privele kraju. (I. C.)