Superliga stolnotenisačica: Pula - Vodovod 4:1

Ljiljana Janković (D. ŠTIFANIĆ)

Stolnotenisačice Pule svladale su rezultatom 4:1 Vodovod iz Osijeka u susretu 16. kola Superlige. Uzvratile su tako Puljanke istom mjerom za jesenski poraz u Osijeku i dva kola prije kraja regularnog dijela sezone ostale u borbi za petu poziciju na ljestvici, a svoje protivnice ostavile da i dalje strepe za očuvanjem statusa u najvišem hrvatskom razredu.

Utakmicu vraćanja dugova iz prvog dijela sezone otvorila je Ljiljana Janković, koja je bez šanse ostavila gostujućeg "lovca" Josipu Zajec, sebe napunila samopouzdanjem, a svojim suigračicama dodala vjetar u leđa.

Njenim stopama nastavila je najmlađa u domaćim redovima Dorina Srebrnjak, koja je Marti Toke prepustila tek jedan set, a u ostala tri bila je dominantna. Po istom principu Dina Pervan svladala je Sonju Bertović i nakon tri pojedinačna susreta Pula je imala isto toliko pobjeda. Visoko vodstvo omogućilo je domaćem treneru Bogdanu Đekiću da malo razmišlja o idućoj sezoni te je stoga u parovima Janković umjesto Pervan pridružio Srebrnjak, što je gostujuća kombinacija Zajec i Toke iskoristila da osvoji počasni bod.

No, od eventualnog preokreta nije bilo ništa jer je potom Janković pružila još jednu odličnu predstavu i hrvatsku Mađaricu Toke ostavila bez seta za konačnih 4:1 i osmu pobjedu Puljanki u ovoj sezoni.

Pula - Vodovod 4:1, rezultati: Janković - Zajec 3:0 (11:5, 11:6, 12:10), Srebrnjak - Toke 3:1 (11:5, 9:11, 11:7, 11:8), Pervan - Bertović 3:1 (8:11, 11:5, 11:9, 13:11), Janković/Srebrnjak - Zajec/Toke 0:3 (7:11, 6:11, 10:12), Janković - Toke 3:0 (11:6, 14:12, 11:6). (I. CEROVAC)