Superliga stolnotenisača - prvaci slavili u Puli

Ivan Slavić (D. ŠTIFANIĆ)

Stolnotenisači Pule poraženi su prema očekivanjima u šestom kolu Superlige od aktualnih prvaka Hrvatske Dr. Časla. Gosti iz Zagreba su u dosadašnjem tijeku sezone izgubili samo tri pojedinačna meča, a svoju kvalitetu dokazali su i u Domu sportova "Mate Parlov", gdje domaćim stolnotenisačima nisu prepustili ni počasni bod.

Njemu je najbliži bio Ivan Slavić, koji je u susretu protiv Luke Fučeca uspio sustići dva seta zaostatka, no u odlučujućem petom setu gostujući igrač nije mu pružio previše prilika za potpuni preokret. Matej Mamut osvojio je prvi set u ogledu protiv Ronalda Ređepa, ali potom je bivši hrvatski reprezentativac preostala tri riješio u svoju korist. Ivan Zeljko u ogledu protiv zagrebačkog Kineza Zeng Jia mogao je samo priznati primat gostujućem igraču, a slično je bilo i u igri parova gdje Slavić i Zeljko nisu mogli parirati Zengu i Tomislavu Japecu.

Pula Dr. Časl 0:4, rezultati: Zeljko - Zeng 0:3 (7:11, 1:11, 8:11), Mamut - Ređep 1:3 (11:8, 6:11, 6:11, 7:11), Slavić - Fučec 2:3 (8:11, 7:11, 11:7, 11:7, 5:11), Slavić/Zeljko -Zeng/Japec 0:3 (4:11, 5:11, 8:11). (I. C.)