Super G Lake Louise: Kostelić 23.

U prvom ovosezonskom superveleslalomu Svjetskog kupa u kanadskom Lake Louiseu pobijedio je Norvežanin Aksel Lund Svindal, dok je hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio 23. mjesto i osam bodova.

Kostelić je stazu prošao s zaostatkom od 1.74 sekundi za pobjednikom, te iz Lake Louisea ipak odlazi s bodovima nakon jučerašnjeg 37. mjesta u spustu. Ivica je to 23. mjesto podijelio sa svojim "starim znancem" - Bodeom Millerom.

Drugi hrvatski skijaš Natko Zrnčić Dim, kome je jučer u spustu otpala skija, utrku je završio kao 47. s zaostatkom od 2.75 sekundi.

Svindal je slavio ispred Austrijanaca Matthiasa Mayera (+0.24) i Georga Streitbergera (+0.32), a Norvežaninu je to šesta pobjeda u Lake Louiseu i ukupno 22. u karijeri.

U ukupnom poretku vodi Svindal s 200 bodova ispred Austrijanca Marcela Hirschera (160) i Amerikanca Teda Ligetyja (124). Kostelić je napredovao s devetog na sedmo mjesto sa skupljena 82 boda. Sljedećeg tjedna voze se utrke u američkom Beaver Creeku. (Hina)