Super G: Ivica Kostelić 26.

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je 26. mjesto na prvom superveleslalomu Svjetskog kupa u kanadskom Lake Louiseu. Kostelić je do prvih pet bodova u brzim disciplinama ove sezone došao sa zaostatkom od 2.20 sekundi za pobjednikom Norvežaninom Akselom Lundom Svindalom, koji je slavio i na prekjučerašnjem spustu. Drugo mjesto osvojio je Francuz Adrien Theaux (+0.85), a treće Austrijanac Joachim Puchner (+0.90).

Kostelić je u ukupnom poretku pao na 16. mjesto s 55 bodova, a vode Svindal (200) i Amerikanac Ted Ligety (170).

Drugi hrvatski prestavnik Natko Zrnčić Dim bio je blizu prvih ovosezonskih bodova na 32. mjestu sa zaostatkom od 2.55 sekundi za pobjednikom, a do boda su ga dijelile 24 stotinke.

Svjetski kup skijaša se nastavlja 30. studenog spustom u Beaver Creeku. (Hina)