Stolnotenisači Pule upisali pobjedu i poraz

Prvo ime domaćih - Ivan Slavić

Stolnotenisači Pule odradili su u Domu sportova "Mate Parlov" dvostruki program. Najprije su u jutarnjim satima poraženi od Zagreba 1:4, da bi potom poslije podne svladali Trans Agram s 4:0, čime njihov učinak u tekućoj sezoni Superlige sad iznosi tri pobjede i dva poraza.

Nastavili su tako Puljani, na određeni način, tradiciju koju imaju u srazu s ova dva kluba, jer ih je Zagreb u prošloj sezoni dvaput svladao s 4:1, dok su protiv Trans Agrama, koji je praktički druga momčad Zagreba, lani upisali dvije pobjede, 4:2 na gostovanju i 4:0 u svojoj dvorani.

Početak natjecateljskog dana pobudio je nadu da će stolnotenisači Pule prekinuti onu negativnu tradiciju koju imaju u ogledima sa Zagrebom, jer je u prvom meču Ivan Slavić nakon uzbudljive borbe u pet setova nadigrao Filipa Zeljka.

No, na kraju je sve bilo isto kao i lani, jer su u preostala četiri meča Puljani uspjeli osvojiti samo jedan set. Filip Čipin predobro poznaje Mateja Mamuta i znao je iskoristiti sve njegove loše strane te mu je prepustio samo 12 poena, dok je Ivan Zeljko, ovoljetno pulsko pojačanje, osvojio prvi set u ogledu s Tomislavom Pucarom, ali više od toga nije uspio. Pulski par je prva dva seta tijesno izgubio, da bi u trećem potonuo, dok je Slavić u sva tri seta bio blizu, ali presudne je poene osvojio Čipin za ukupnih 1:4.

U ogledu protiv Trans Agrama vidljiva je bila razlika u kvaliteti u korist Puljana i jedino je najbolji zagrebački predstavnik Franjo Josip Marelja bio blizu počasnog boda, ali Ivan Slavić je u neizvjesnoj završnici uspio peti set riješiti u svoju korist rezultatom 12:10. Ivan Zeljko prepustio je jedan set Jurju Đurinoviću, Matej Mamut bio je uvjerljiv protiv Dominika, trećeg brata Zeljko koji je zaigrao u Domu sportova, da bi na kraju pulski par poslije gubitka prvog seta ubacio u višu brzinu i priču priveo kraju. (I. CEROVAC; snimio D. ŠTIRANIĆ)

Pula - Zagreb 1:4, rezultati: Slavić - F. Zeljko 3:2 (10:12, 11:9, 11:7, 8:11, 11:8), Mamut - Čipin 0:3 (4:11, 5:11, 3:11), I. Zeljko - Pucar 1:3 (11:9, 6:11, 7:11, 10:12), Slavić/Zeljko - Čipin/Pucar 0:3 (9:11, 8:11, 5:11), Slavić - Čipin 0:3 (9:11, 11:13, 9:11).

Pula - Trans Agram 4:0, rezultati: I. Zeljko - Đurinović 3:1 (11:6, 11:3, 8:11, 11:7), Mamut - D. Zeljko 3:0 (11:8, 11:2, 11:8), Slavić - Marelja 3:2 (11:7, 8:11, 11:7, 9:11, 12:10), Slavić/Zeljko - Đurinović /D. Zeljko 3:1 (7:11, 11:2, 11:9, 11:6).