Stolni tenis: Pobjeda Puljanki, Puljanima ni partija

Ljiljana Janković Pula (Snimio Dejan ŠTIFANIĆ/Arhiva)

Stolnotenisačice Pule upisale su prvu ovosezonsku pobjedu. Nakon što su na otvaranju Superlige poražene u Petrinji, Puljanke su u drugom kolu na domaćem parketu svladale Aquaestil iz Duge Rese rezultatom 4:1.

Epilog je to koji je malo tko očekivao u srazu s lanjskim polufinalisticama hrvatskog prvenstva, naročito nakon što je u prvom meču gostujuća defenzivka Ivana Malobabić svladala Ljiljanu Janković. No, onda je stigao ključni meč u kojem je mlada Dorina Srebrnjak, premda zbog bolesti nije trenirala cijeli tjedan, nadjačala dojučerašnju suigračicu Ivanku Bilobrk.

Bio je to pravi poticaj za Dinu Pervan i Ljiljanu Janković, koje su u naredna dva pojedinačna meča upisale čiste pobjede, dok su u paru prepustile gošćama samo jedan set, čime je Pula stigla do uvjerljive pobjede. Treba pritom istaknuti i da je Bilobrk zbog ozljede predala meč Janković nakon prvog seta, ali to ne umanjuje odličan rezultat pulskih stolnotenisačica.

Stolnotenisači Pule poraženi su u prvom kolu Superlige s 0:4 na gostovanju kod dubrovačkog Libertasa. Ishod je to koji je malo koga iznenadio jer su Dubrovčani, lanjski polufinalisti hrvatskog prvenstva, kvalitetniji od Puljana, a usto se u ovom trenutku nalaze u puno boljoj formi.

Naime, za Libertasom su već susreti Europskog kupa, dok je Pula u sezonu ušla bez pravih pripremnih ogleda. Ovo se posebno odnosi na Ivana Slavića, koji je tijekom ljeta trenirao samo s pulskim stolnotenisačicama i to je došlo na naplatu u dvoboju s iskusnim Markom Habijancem. Ivan Zeljko, prinova u pulskim redovima, "otrgnuo" je dva seta Dubrovčanima, jednog u ogledu protiv Mihe Simovića, a drugog u paru sa Slavićem, dok je najbliže počasnom bodu stigao Matej Mamut. U srazu s bivšim hrvatskim reprezentativcem Nevenom Juzbašićem, Mamut je nakon 0:2 uspio stići do poravnanja, ali dalje od toga nije išlo.

Pula - Aquaestil 4:1, rezultati: Janković - Malobabić 1:3 (12:10, 8:11, 5:11, 6:11), Srebrnjak - Bilobrk 3:1 (11:9, 11:6, 4:11, 11:5), Pervan - Marn 3:0 (11:8, 11:8, 11:3), Janković/Pervan - Malobabić/ Bilobrk 3:1 (11:6, 9:11, 11:7, 14:12), Janković - Bilobrk 3:0 (11:3, predaja).

Libertas - Pula 4:0, rezultati: Simović - Zeljko 3:1 (11:8, 11:9, 8:11, 11:7), Habijanec - Slavić 3:0 (11:4, 11:5, 11:7), Juzbašić - Mamut 3:2 (11:9, 11:4, 9:11, 4:11, 11:7), Juzbašić/Simović - Zeljko/Slavić 3:1 (11:7, 9:11, 13:11, 11:5). (I. CEROVAC)