Šteta što stanka nije stigla ranije

UPITNICI NAD GLAVAMA - Predah će im dobro doći (M. ANGELINI)

Utakmicom protiv Hajduka (0:2) nogometaši Istre 1961 zaključili su jesensku polusezonu. S obzirom na turbulencije koje su potresle klub proteklih tjedana, teško je reći da je subotnji poraz nekoga iznenadio. Još su jednom na vidjelo isplivale detektirane boljke aktualnog kadra, poput psihološke nesigurnosti i realizacijske barijere koja se ogledava u još jednoj utakmici bez postignutog pogotka, šestoj od posljednjih osam. Mogli bi tu svrstati i nemogućnost na(d)metanja u sredini terena, premda se u tom segmentu, unatoč trudu Puljana, više pitalo goste iz Splita koji su izuzetno uspješno proveli u djelo vlastite taktičke zamisli i tako došli do željenog rezultata.

Nije Robert Rubčić u svojoj posljednjoj utakmici u ulozi trenera Istre 1961 imao puno mogućnosti. Sastav su uglavnom diktirali liječnički kartoni i objektivne procjene spremnosti, pa je tako od početka bilo jasno da domaćinima može pomoći tek psihološka mirnoća koju nisu imali, te povoljan razvoj situacije kakav sigurno nije podrazumijevao vodstvo Hajduka nakon dvanaest minuta igre. Pomalo je već i nevjerojatno da su "zeleno-žuti" još dva pogotka primili u prvih desetak minuta od početnog udarca u prvom, odnosno drugom poluvremenu, jer dogodilo im se to ove sezone čak dvanaest puta u deset utakmica. Od tih deset čak osam su izgubili, u ostale dvije uzeli dva boda. (D. RAMIĆ KOVAČIĆ)