Srebro za Mikelu Ristoski

Mikela Ristoski

Pulska paraolimpijka Mikela Ristoski osvojila je srebrnu medalju u skoku u dalj na IPC Svjetskom atletskom prvenstvu za osobe s invaliditetom u Dohi, dok je Velimir Šandor osvojio broncu u bacanju diska.

Ristoski, članica AKOSI Medulin, je u kategoriji osoba s intelektualnim teškoćama osvojila drugo mjesto sa skokom od 5,63 metra, četiri centimetara slabije od svjetske prvakinje Poljakinje Karoline Kucharczyk. Ukrajinka Olena Rozdobudko je skokom od 5,22 m doskočila do bronce.

Ristoski je nedavno na Svjetskim igrama osoba s intelektualnim teškoćama (INAS Global Games) u Ekvadoru osvojila dvije zlatne medalje na 100 m i u troskoku, a sada je bila odlična i u skoku u dalj, disciplini u kojoj je osvojila brončanu medalju na POI u Londonu 2012. godine.

U nedjelju je do medalje stigao i Velimir Šandor u bacanju diska nakon što je u konkurenciji bacača svoje kategorije tjelesnog oštećenja osvojio broncu s rezultatom 16,95 metara. (Hina)