Spust u Wengenu: Kostelić 29., pobjeda Innerhofera

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je tek 29. mjesto u spustu koji se danas vozio za Svjetski kup u švicarskom Wengenu. Za pobjednikom, Talijanom Cristopherom Innerhoferom zaostao je 3,44 sekunde. Za svjetskog prvaka u super-G-ju ovo je peta pobjeda u Svjetskom kupu i treća u spustu.

Kostelić je utrku završio kao 30., ali je nakon naknadne diskvalifikacije jednog od skijaša na kraju 29., te je tako osvojio dva boda.

Drugo mjesto u Wengenu pripalo je Austrijancu Klausu Kroellu koji je za pobjednikom zaostao 30 stotinki (2:30.12), a treće njegovom sunarodnjaku Hannesu Reicheltu, čiji je zaostatak 76 stotinki (2:30.58). Aksel Lund Svindal, vodeći u poretku spusta i drugi u ukupnom poretku, nije završio današnju utrku, dok je francuski skijaš Johan Clarey zauzeo peto mjesto s 1.17 sekunde zaostataka za Talijanom, ali je postavio novi brzinski rekord u alpskom skijanju vozeći u jednom trenutku 161,9 km na sat. (H)